logo

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore

Made with love by

Select Themes
HRKALINOWA | Blog
10
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-10,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

26-27.08.2017

XXIV KRAJOWE DNI ZIEMNIAKA

Obecnie trwają intensywne przygotowania do Krajowych Dni Ziemniaka, które odbędą się w Polsce właśnie w Kalinowej na terenie gospodarstwa HR-Kalinowa oraz wiele innych pokazów i prezentacji związanych z produkcją ziemniaka i nie tylko.

czytaj więcej

REWITALIZACJA PARKU ZABYTKOWEGO

Hodowla Roślin Kalinowa sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie na realizację zadania „Rewaloryzacja zabytkowego Parku w Kalinowej, Gmina Błaszki. Gospodarka Szatą Roślinną. Etap I” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.wfosigw.lodz.pl).  Zakres wykonywanych prac: prace pielęgnacyjno- zabezpieczające drzew (tj. cięcia pielęgnacyjno- sanitarne, kształtujące, podwiązania, wiązania linowe) istniejącej zieleni na terenie zabytkowego parku w miejscowości Kalinowa.
Wartość ogólna zadania to 19 980 zł brutto, (18 500 zł netto), natomiast wysokość dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Łodzi w formie dotacji wyniosła 15 200 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ

POLETKA DOŚWIADCZALNE

FIRMA HRKALINOWA SPECJALIZUJE SIĘ W HODOWLI NOWYCH ODMIAN ZIEMNIAKÓW, WARZYW KAPUSTNYCH I NIE TYLKO…

CZYTAJ WIĘCEJ

SADZENIE ZIEMNIAKÓW

 Już niedługo tysiące rolników w kraju przystąpi do sadzenia ziemniaków na areale ok. 400 000 ha. Po okresie przedłużającej się zimy i znacznych, powyżej przeciętnych, opadach śniegu i deszczu należy liczyć się z utrudnieniami w należytej uprawie gleby i dotrzymaniu optymalnego terminu sadzenia.